Vyber si svojí skupinu!

Křivák - drsný styl celého světa

Kožená bunda typu "křivák" je in!

Pod slovem "křivák" si lze představit ledasco. Já mám dnes ale na mysli stylovou koženou bundu, která se pro svůj design křivých tvarů stala nedílnou součástí drsných komunit na okraji společnosti. Ale křivák si samozřejmě postupem času vydobil svou pozici po celém světě. Dnes ho můžeme spatřit i na mnohých známých celebritách v showbyznysu.
Poprvé se křivák objevil v padesátých letech v Americe. Každý správný fanoušek rocku ho musel mít. Stal se doslova kultem. Křivák přidělal mnoho vrásek všem takzvaným "normálním" lidem. Rodiče, učitelé, ale i obyčejný národ shlížel na křiváka jako na něco neslušného, nevkusného. Mnoho mladých si obléklo křiváka na znamení boje proti běžnému konzumu.
Velkým zlomem v úspěšné kariéře křiváka byl Marlon Brando, který ho obléknul ve filmu Divoch.Všichni teenageři chtěli být in a na křiváka byli v obchodech fronty. Nosili se černé kožené, s cvoky i bez, s koženými třásněmi. Každý si mohl křiváka doupravit ke svému stylu.
Koncem sedmdesátých let byl křivák společně s těžkými botami opravdovou známkou punku. Vzorem mladé generace se stali např. Sex Pistols. Pronikl i k motorkářům, kteří si doslova značkovali svůj křivák vlastní močí. Hippíci, punkeři, rockeři, metalisti a mnozí další nosili tuto bundu jako součást svého těla.
Ale ani další neodolali touze po této stylové kožené bundě. Křiváka nosila třeba Madonna nebo i Michael Jackson.
Na konci tisíciletí křivka úspěšnosti křiváka klesla. Křivák opět přežívá jen díky skalním příznivcům. Netrvá to však moc dlouho a do světa vyráží nový styl křiváků, pánských, dámských, barevných a jinak zdobených. Spolu s nimi znovu ožívá i náš starý známí křivák. Černý, z hověziny, člověk cítí že má BUNDU.
V této době je již opět křivák na vrcholu. Je prostě "in". Vybrat si můžete z různých barev, střihů a úprav. Fantazii se meze nekladou, ale s křivákem budete mít zaručeně kus nesmrtelné módy.

zpět